Na tle wybujałej przyrody, z dala od zgiełku wielkiego świata, znajdziecie Grabskie Sioło. Tu, w samym sercu Puszczy Bolimowskiej, odzyskacie siły znużeni światem cywilizacji.

Początki ośrodka sięgają lat 30 XX w.kiedy skierniewicki chirurg, dr Witkowski, docenił wyjątkowy mikroklimat i urok miejsca i pobudował dom dla kuracjuszy. Przeprowadzone przez niego badania balneologiczne potwierdziły korzystną aurę okolicy.
Historii tego miejsca można szukać jednak znacznie głębiej w odmętach czasu. Prawdopodobnie polana, na której dziś zlokalizowane jest Sioło, jest pozostałością po istniejącym tu w XIII-XIV osadnictwie. Żyjący tu ludzie mieszkali w budach zagłębionych w ziemi, prowizorycznych chatach. Budnicyprawdziwi leśni ludzie, żyli w lesie i z lasu. Rąbali puszczę i przerabiali drewno na popiół, potarz, dziegć, smołę, terpentynę, kalafonie i wiele innych produktów. Po Budnikach i budnictwie nie pozostały żadne zabytki ani pamiątki, za wyjątkiem nazw wielu wsi, w tym Bud Grabskich.
Dziś Sioło to centrum aktywnego wypoczynku na łonie natury. To idealne miejsce na szybkie odzyskanie energii, relaksujące wczasy, czy wyciszający weekend. Całości dopełniają piękne tereny Bolimowskiego Parku Krajobrazowego przepastne lasy, urokliwe łąki i konwaliowiska, a przede wszystkim Rawka. Naturalny nurt rzeki, liczne meandry, starorzecza i wysepki tworzą malowniczy krajobraz, a czas spędzony na niej dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcie dodatkowe