Zdjęcie newsu

Jednym z największych atutów Grabskiego Sioła jest położenie – w samym sercu Puszczy Bolimowskiej.

Zdecydowaną większość powierzchni Bolimowskiego Parku Krajobrazowego stanowią lasy, jednak szczególnego uroku na dają mu rozległe konwaliowiska oraz śródleśne polany – pozostałość po osadnictwie budnickim. Wyjątkowość otaczającej nas natury odkryć można w rezerwatach przyrody: Kopanicha, Ruda-Chlebacz, Puszcza Mariańska, Polana Siwica i Rawka.

W wyniku działań pewnego przerośniętego gryzonia okolica jest bagnista, szczególnie w pobliżu Rawki. Pracowite bobry sprawiają, że kolejne drzewa padają jak zapałki, powstają nowe tamy, a rzeka meandruje coraz mocniej. Na zboczach skarp wypatrzeć można prawdziwe bobrze autostrady, którymi zwierzaki transportują zwalone konary drzew.

Na błotnych traktach nietrudno wypatrzeć ślady łosia – to jeden z najbardziej popularnych ssaków okolicy. W Parku spotkać można też wydrę europejską i rysie, które zadomowiły się tu na dobre po tym, jak opuściły Puszczę Kampinoską. Niedawno, po ponad stu latach nieobecności, w Puszczy pojawili się jej dawni lokatorzy – wilki.

Park to jedna z najpiękniejszych perełek przyrodniczych województwa łódzkiego Promuje Łódzkie. Przekonajcie się sami – przeżyjcie przygodę w Grabskim Siole i odkryjcie swoją prawdziwą naturę!

—————————–
#grabskiesiolo #piekniewSiole #puszczabolimowska #zlotuptaka